Челси удържа победа над Тотнъм Хотспър в лондонското дерби

В мача от 27-ия кръг на английската Висша лига Челси бе домакин на Тотнъм Хотспър. Дербито в Лондон се проведе на стадион “Стамфорд Бридж” и завърши с резултат 2: 1 в полза на домакините.

Първият гол бе отбелязан от нападателя на Челси – Оливие Жиру, в 15-ата минута. В началото на второто полувреме защитникът Маркос Алонсо увеличи предимството на „сините“, изкарвайки на терена халфа Рос Баркли. В 89-та минута защитникът на домакините Антонио Рюдигер намали преднината, като прати топката в собствената си мрежа.

Така Челси прекъсна серията си без победи в първенството на Англия, която продължи четири срещи. За Тотнъм Хотспур пък това беше първото поражение в последните пет кръга.

До момента Челси, със спечелените си 44 точки, заема четвърто място във временното класиране във Висшата лига, Тотнъм Хотспър е на пето място с 40.