Черно море надигра Светкавица в 60-минутна контрола
Велислав Василев се отличи с две попадения за Моряците

С два гола на Велислав Василев Черно море надигра лидерa в Североизточната Трета лига Светкавица (Търговище) с 2:1 в спаринг, състоял се на стадион “Младост” във Варна.

Контролната среща се проведе в две части по 30 минути, а основната цел на наставника на Моряците Илиан Илиев бе даде шанс на футболисти, които получават по-малко игрови минути в мачовете за първенството и Купата на страната.

Василев откри в 14-ата минута след удар с левия крак от границата на наказателното поле. Само 150 секунди по-късно обаче Светкавица възстанови паритета, след като Румен Русков превърна в гол отсъдената дузпа.

Изходът на проверката беше решен в последната минута, когато Василев бе точен с глава след центриране отляво на Родриго Вилела.

Двубоят беше особено полезен за гостите от Търговище, които през уикенда няма да имат мач, тъй като насрочената среща с Бенковски (Бяла) е отложена поради отказването на съперника от участие в първенството.

В следващия си мач Светкавица гостува на 13-ия в класирането Кубрат. Двубоят е на 15 ноември.