Черно море надви Добруджа при представянето на отбора
50% от играчите на "моряците" са юноши на клуба

Черно море записа труден успех с 2:1 срещу Добруджа при представянето на отбора за новия сезон в efbet Лига. “Моряците” поведоха чрез Мазир Сула в края на първата част, но след почивката гостите от Добрич изравниха. В заключителните секунди Николай Златев донесе успеха на тима на Илиан Илиев.

Преди началото на срещата, тимът на Черно море представи състава за новия сезон. “Моряците” излязоха с 24-ма полеви играчи и трима вратари. Забележителното е, че половината от играчите са излезли от школата на варненци. Ето и кои са юношите на Черно море, които в момента играят за клуба: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Галин Григоров, Мартин Дичев, Петър Иванов, Даниел Димов, Росен Стефанов, Наско Янков, Велислав Василев, Калин Георгиев, Лъчезар Йорданов, Ангел Ангелов и Николай Златев.

Илиан Илиев заложи на Иван Дюлгеров като титуляр в днешния мач, а пред него действаха Живко Атанасов, Петар Божанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Матеус, Васил Панайотов, Мимито Биаи, Мазир Сула, Мади Кета и Матиас Курьор.

Срещата на стадион “Тича” стартира с натиск на домакините, като в 19-ата минута Матиас Курьор пропусна от близка дистанция. В 39-ата минута шут на Васко Панайотов премина покрай вратата. Две минути преди края на първата част, Виктор Попов намери Мазир Сила, който се разписа за 1:0.

Пет минути след началото на втората част вратарят на Добруджа направи добро спасяване при удар на Курьор. В 67-ата минута гостите изравниха чрез Адриян Димитров – 1:1.

Черно море опита да стигне до успеха, като удар на Закария Беншаа в края на срещата не намери очертанията на вратата.

В последната минута “моряците” стигнаха до трудния успех. Новото попълнение Алекс Фернандес намери Николай Златев на добра позиция и нападателят реализира за 2:1.