Черно море пребори Царско село и си гарантира бараж за Европа
"Моряците" са сигурни за първото си място в група А и ще спорят за място в Лигата на конференциите

Черно море постигна много важна победа с 1:0 срещу Царско село като гост от 31-ия кръг на efbet Лига.

С трите точки “моряците” са сигурни за първото си място в група А на втората осмица и така ще играят бараж срещу четвъртия Арда (Кърджали) за участие в Лигата на конференциите през следващия сезон.

Още в шестата минута Роси беше изведен добре, но си поведе много дълго топката и не успя да отправи изстрел. Малко след това Жозе Гомеш получи в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и Иванов улови без проблеми.

След половин час игра Родриго се озова непокрит в наказателното след центриране на Панов отляво, но шутът му отблизост бе париран. Преди почивката Манев опита да намери свой съотборник в пеналтерията от пряк свободен удар, но топката прехвърли всички.
Черно море пребори Царско село и си гарантира бараж за Европа 1
В 55-ата минута Родриго проби в наказателното поле и продължи към Иса, но той стреля над вратата. 11 минути по-късно Касми навлезе от десния фланг и стреля към горния десен ъгъл, но неточно. Веднага след това Роси откри за “царете”, но беше вдигнат флага за сада.
Черно море пребори Царско село и си гарантира бараж за Европа 2
В 71-ата минута гостите откриха резултата. Касми прати дълъг пас на дясното крило към Панов, който видя непокрития в наказателното поле Пабло Гарсия и го намери отлично, за да се стигне до плътен изстрел на острието на “моряците”. Малко след това Луис Педро получи втори жълт картон и остави “царете” с 10 души.

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 7. Лесли де Са, 11. Хари Денков, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов (к), 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси, 98. Дилян Георгиев;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия, 72. Енрике Сантана, 7. Родриго , 10. Илиан Илиев, 20. Жозе Гомеш;