Черно море с класически успех над Септември
Сула, Иса и Дробаров бяха точни за варненци при класическия домакински успех

Черно море постигна убедителен успех с класическото 3:0 на стадион “Тича” срещу Септември София в първата среща от 24-тия кръг на родната efbet Лига. Със сигурност победата е помогнала на тимът на Илиан Илиев да си върне самочувствието и своята увереност след болезнената загуба в края на срещата с Лудогорец в миналия кръг, след която се създаде напрежение по оста Разград-Варна.

Варненци откриха резултата още в 4-ата минута, когато Исмаил Иса финтира майсторски Иван Арсов и подаде към Мазир Сула, който от упор без притеснение изпрати топката в мрежата на гостите. Исмаил Иса отбеляза поредното си попадение в 39-ата минута, след подаване от Арлинд Дакай. В 68-ата минута Сула центрира от корнер и Влатко Дробаров реализира дебютното си попадение след своето завръщане на “Тича”.

“Моряците” са 5-ти във временното класиране с 39 точки, докато софиянци са 11-ти с 22 пункта.