Черно море спечели дербито срещу Спартак Варна с 2-0
Отборът на Илиан Илиев продължава да доминира в морското дерби.

Черно море стигна до успеха с 2-0 срещу Спартак Варна на стадион „Спартак“ и така продължава да доминира във варненското дерби между тези два отбора.

Още в 8мата минута гостите получиха правото да изпълнят 11 метров наказателен удар и Мазир Сула го реализира успешно, за да осигури преднината на своя тим.

Черно море имаше игровото предимство в срещата като домакините започнаха да изравняват играта през началото на втората част и когато „Соколите“ си помислиха, че могат да измъкнат нещо от срещата се стигна до втори гол за Черно море, който беше дело на Дуду в 58мата минута след асистенция от Едгар Пашеко.

До края на срещата домакините имаха някои шансове да намалят своето изоставане, но така и не успя да стигнат до гол и допуснаха загуба.

Черно море се изкачи до 3тото място след днешната победа с актив от 18 точки след 9 мача, а Спартак Варна е на 5тото място с 15 точки след 9 срещи като това беше първа домакинска загуба за „Соколите“ в Първа лига от началото на сезона.