Червен Царско село удържа Синия натиск на Герена
Левски пропусна да се доближи на две точки от седмия Черно море

Левски стигна само до равенство – 1:1, в домакинството си срещу Царско село, пропускайки отлична възможност да се доближи до седмия в класирането Черно море.

Два кръга преди края Моряците продължават да заемат позицията, даваща право на участие в баража за виза за Лигата на Конференциите, с 42 точки, четири повече от осмия Левски.

Червен Царско село удържа Синия натиск на Герена 1

Хората на Антъни Здравков пък останаха девети с 37 точки.

Царско село излезе напред в резултата в 63-ата минута, когато бразилецът Андерсон Кордейро не остави шансове на стража на Сините Звонимир Микулич с брилянтен фалцов удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Радостта на гостите обаче трая кратко, тъй като само девет минути по-късно Левски възстанови паритета, след като вратарят Джони Пласид фаулира в наказателното поле Мартин Петков, а Борислав Цонев превърна в гол отсъдената от Ивелин Занев дузпа.

В последните минути действията на двата тима бяха затруднени от падналия над Герена дъжд, като въпреки някои напрегнати моменти пред Микулич и Пласид, до нов гол не се стигна.

Радослав Цонев стреля опасно в добавеното време, но вратарят на Хаити успя да избие в ъглов удар.

В следващия кръг Левски посреща Ботев (Пловдив), а Царско село е домакин на Черно море.

ЛЕВСКИ – ЦАРСКО СЕЛО 1:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Андерсон Кордейро (63), 1:1 Борислав Цонев (72-дузпа)

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов – капитан, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров (59′ 21. Радослав Цонев), 19. Билал Бари (83′ 86. Валери Божинов),  20. Начо Монсалве, 22. Патрик-Габриел Галчев, 79. Мартин Петков (83′ 88. Марин Петков), 89. Андриан Краев (59′ 10. Борислав Цонев), 91. Драган Михайлович

Резерви: 13. Николай Михайлов, 10. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 86. Валери Божинов, 88. Марин Петков

Треньор: Живко Миланов

Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански – капитан, 6. Антонио Георгиев, 9.Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 14. Христо Попадийн (68′ 22. Луис Педро), 20. Димитър Костадинов (46′ 21. Емануил Манев), 25. Дилан Мертенс (81′ 8. Панайотис Лука), 93. Иван Бандаловски, 98. Луи Нганиони

Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Лесли Де Са, 8. Панайотис Лука, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 44. Карим Роси

Треньор: Антони Здравков

Жълти картони: Драган Михайлович, Радослав Цонев (Лев), Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Андерсон Кордейро (Ц. Село)