Четвърта победа за Реал Мадрид
Кралският клуб се справи и с Реал Бетис

Шампионът Реал (Мадрид) остана самотен на върха на класирането на испанската Ла Лига, след като записа четвърта поредна победа – 2:1 срещу Бетис, който до този момент беше безгрешен.

Хората на Карло Анчелоти излязоха напред след само девет минути игра – Давид Алаба изведе Винисиус Жуниор очи в очи с вратаря Руи Силва, като бразилецът прати топката в мрежата с майсторски прехвърлящ удар.

Бетис обаче реагира своевременно и само седем минути по-късно възстанови статуквото. Точен за тима на Карло Анчелоти бе Серхио Каналес не остави шансове за Тибо Куртоа след асистенция на Борха Иглесиас.

Веднага след това Винисиус направи голям пропуск, шутирайки над гредата, Орелиан Чуамени засече умело центриране отдясно, но Руи Силва отрази с вещина.

Реал стигна до успеха в средата на втората част, когато резервата Федерико Валверде асистира на Родриго – 2:1.

Крилото на гостите Хоакин пък за пореден път влезе в летописите на испанския футбол, след като с днешното си участие записа мач в 20-и сезон в Ла Лига.

В следващия кръг столичани, които вече имат в актива си 12 точки, приемат Майорка, а Бетис посреща Виляреал.