Четвърти пореден успех за Челси
Сините на Франк Лампард разгромиха Шефилд Юнайтед с 4:1

Челси се доближи само на точка от временния лидер Саутхямптън след оглушителна победа с 4:1 над Шефилд Юнайтед.

Това беше и четвърти пореден успех за тима на Франк Лампард във всички турнири, като постепенно напрежението върху тима заради колебливите резултати преди това поспадна и играчите си върнаха настроението.

Юнайтед се сдоби с изненадваща преднина след 9 минути игра с попадение на ирландеца Дейвид МакГолдрик, който засече с пета от близка дистанция по изключително техничен начин топката след много точно подаване на норвежкия халф Сандер Берге.

Домакините обаче успяха да възстановят паритета още в средата на първата част, когато Тами Ейбрахън бе точен с удар около точката за изпълнение на дузпа. Малко по-късно Бен Чилуел направи 2:1, засичайки на далечната греда прекрасно центриране на Хаким Зиеш.

В 77-ата минута интригата бе унищожена с попадение на капитана Тиаго Силва, който се възползва от много хубаво центриране на Зиеш и с глава прати топката в мрежата – 3:1. Малко по-късно Тимо Вернер сложи точка в спора.