Чорбаджийски и Колев титуляри при важен успех на Стал
Българите записаха 90 минути при успеха с 2:1 над Подбескидзие

Отборът на Стал (Миелец), в който играят българите Божидар Чорбаджийски и Алекс Колев, се поздрави с много важна победа в битката за оцеляването си в елита на Полша. Стал спечели с 2:1 двубоя срещу прекия си конкурент Подбескидзие и така го изпревари в подреждането. Чорбаджийски и Колев бяха титуляри и записаха пълни 90 минути на терена.

Двубоят не започна добре за Стал, който изоставаше в резултата в 32-ата минута след гол на Камил Билински.

След почивката обаче домакините обърнаха нещата в своя полза с попадения на Кристиан Гетингер (53) и Марчин Фиис (71).

Малко преди последния съдийски сигнал Стал остана с човек по-малко, след като Дадок получи втори жълт и червен картон.

След успеха Стал събра актив от 19 точки и излезе на предпоследното 15-о място в таблицата. Подбескидцзие пък вече е на дъното на 16-ата позиция с 18 точки.