ЦСКА 1948 с престижен успех срещу Партизан в Белград
Светослав Диков с два гола за успеха на "червените"

ЦСКА 1948 победи Партизан като гост в Белград с 2:0 в приятелска среща. И двете попадения за българския тим реализира Светослав Диков, който играе за втория тим на “червените” в българската Втора лига.

Наставникът Тодор Янчев даде шанс на доста футболисти, които рядко попадат сред титулярите. Генадий Ганев започна като титуляр, а в игра от първата минута бяха още играчи като Александър Александров, Реян Даскалов, Айвън Ангелов и голмайсторът Светослав Диков.

ЦСКА 1948 започна по активно срещата като пропуски направиха Ивайло Чочев и Педрниньо. В 34-ата минута българския тим поведе. Карагарен намери Диков в пеналта и с удар с глава вкара за 0:1.

В 52-рата минута сръбският тим имаше добър шанс да изравни, но Неманя Йович не успя да намери очертанията на вратата от чиста позиция. 120 секунди по-късно ЦСКА 1948 вече водеше с два гола. Педриньо центрира от корнер, получи се разбъркване и Светльо Диков вкара втория си гол – 0:2.

До края на срещата възпитаниците на Тодор Янчев можеха да вкарат и трети гол, но резервата Ангел Бастунов не успя да реализира.

Партизан: 85. Стеванович – 17. Живкович, 6. Маркович, 12. Шехович, 72. Урошевич (К) – 8. Траоре, 15. Фейсч – 43. Трифунович, 55. Пантич, 77. Йович – 20. Павлович

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев – 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин (К), 16. Сидклей, 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 71. Айвън Ангелов– 11. Бирсент Карагарен, 55. Светослав Диков, 8. Педриньо