"Червените" започнаха в доста експериментален стартов състав срещу петия от миналия сезон на украинското първенство

Отборът на ЦСКА 1948 направи реми 1:1 с украинския Олександрия във втората си контрола по време на подготовката си в Турция. Единственото попадение за българския тим отбеляза защитникът Александър Александров през второто полувреме.

ЦСКА 1948 излезе в доста експериментален стартов състав, като шанс получиха много млади състезатели. Единствените по-опитни сред титулярите бяха Ивайло Чочев, Димитър Пиргов и Александър Александров.

Първата чудесна възможност за гол в мача бе в 10-ата минута за българския тим. Удар на Марио Топузов срещна десния страничен стълб на вратата на Панкив. В средата на първата част играта бе равностойна и головите положения липсваха.

Минута преди края на първото полувреме тимът на Олександрия поведе в резултата. ЦСКА 1948 допусна грешка в изнасянето на топката, след което се получи разбъркване, а Максим Третяков бе на точното място, за да вкара за 0:1.

В началото на второто полувреме Серкан Юсеин и Георги Русев бяха заменени поради контузии. ЦСКА 1948 опитваше да наложи по-високо темпо, но срещаше трудности при организирането на атаките.

Изравнителното попадение отбеляза десният защитник Александър Александров. Той проби в половината на съперника и с удар от дистанция порази вратата за 1:1.

Стартов състав на ЦСКА 1948: Димитър Тодоров – А. Александров, Димитър Пиргов, Симеон Петров, Лясков – Чочев, Серкан, Георги Русев – Марио Топузов, Д. Александров, Ангел Бастунов