"Червените" надвиха Вакер Инсбрук с попадение на Юрген Матей

ЦСКА постигна минимален успех в първата си контрола на австрийска земя, след като надви Вакер Инсбрук с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Юрген Матей през второто полувреме, като “армейците” доминираха в по-голямата част от мача.

ЦСКА започна по-добре срещата и имаше шанс за попадение още в 3-ата минута. Героят за тима от финала в Купата на България – Бисмарк Чарлс, отправи атрактивен удар със задна ножица след подаване на Георги Йомов, като топката прелеят над напречната греда.

“Червените” продължиха да доминират и в следващите минути Тиаго Родригес и Йоан Баи отправиха неточни удари. В следващите минути и Бисмарк Чарлз пропусна, но този път предизвика спасяване на вратаря на Вакер Инсбрук.

В 12-ата минута защитникът Мено Кох се контузи и бе заменен от Пламен Гълъбов. Шест минути след това австрийският тим изпусна добър шанс за попадение чрез Фридрикас.

“Червените” бяха по-активният тим в средата на полувремето, но в 26-ата минута Вакер имаше изгодна ситуация за попадение. Айдин изпълни пряк свободен удар от дора позиция, но топката мина встрани от вратата.

Половин час след началото на проверката, отборът на ЦСКА имаше нов шанс за попадение. Новото попълнение Хамза Чатакович получи добро подаване, но ударът му бе над напречната греда.

В 34-ата минута стражът на “армейците” Димитър Евтимов се намеси при удар на Ронивалдо с глава, а малко след това родният вратар направи ново спасяване.

ЦСКА можеше да поведе в 42-ата минута на срещата чрез Йоан Баи, чийто удар с глава бе неточен. С добро центриране отново се отличи Йомов. Така първото полувреме на срещата завърши наравно 0:0.

Второто полувреме започна с опасна ситуация в наказателното поле на ЦСКА, като топката бе пусната успоредно на голлинията и защитник на “червените” изби с важна намеса.

В 56-ата минута ЦСКА откри резултата. Тиаго центрира от корнер и Юрген Матей бе над всички в пеналта, за да вкара с глава за 1:0 в полза на българския тим.

След попадението темпото на терена спадна, като положенията пред двете врати бяха малко. В 83-ата минута “армейците” можеше да сложат точка на спора, но удар на резервата Греъм Кери премина покрай вратата на съперника.

Малко след това халфът на “червените” отправи нов удар, но пак бе неточен, като това бе и последната ситуация пред една от двете врати в срещата.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов – 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 15. Тибо Вион, 17. Бисмарк Чарлс, 19. Иван Турицов, 20. Тиаго Родригес

Резерви: 12. Алекс Божев, 5. Федерико Варела, 6. Жуниор Нзила, 8. Греъм Кери, 14. Митко Митков, 16. Асен Дончев, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов, 29. Християн Петров, 30. Радослав Живков

Вакер: 13. Александер – 26. Мерчас, 5. Груичич, 22. Кол, 16. Йопих, 6. Мартич, 17. Гайе, 9. Айдин, 37. Фридрикас, 24. Зайзен, 99. Ронивалдо.