ЦСКА удари Черно море в Пазарджик с два гола в края
Точни за успеха на "армейците" бяха Маурисио Гарсез и Джонатан Линдсет.

Кандидатът за титлата в родната efbet Лига – ЦСКА, записа важна победа по пътя към голямата цел през настоящия сезон.

Възпитаниците на Саша Илич надделяха над Черно море с 2:0 в двубой, който се проведе на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик.

Първото попадение в срещата падна в 79-ата минута, когато от близко разстояние Маурисио Гарсез разпечата вратата на Иван Дюлгеров.

В добавеното време – 94-ата минута, Джонатан Линдсет удвои аванса на ЦСКА, оформяйки и крайния резултат на таблото.

Много добра възможност за ранен гол пред “червените” се бе открила иначе още в 15-ата минута, но тогава изстрелът на Марселино Кареасо бе отразен от Дюлгеров, а след това топката се отклони и в гредата.

Успехът, който е трети поред за “армейците” в първенството, нареди ЦСКА на първото място поне временно.

Отборът на Саша Илич има в актива си 76 точки, а Лудогорец, който е с мач по-малко, е със 74 пункта.

ЦСКА – Черно море (2:0)

1:0 Маурисио Гарсез (79′)

2:0 Джонатан Линдсет (90+4′)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович – 19. Иван Турицов (К), 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон

Старши треньор: Саша Илич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев – 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов – 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 23. Едгар Пашеко – 9. Атанас Илиев

Старши треньор: Илиан Илиев