Брайън Морено бе героят за "армейците"

ЦСКА спечели домакинството си на Септември София с 1:0 в двубой от шестия кръг на efbet Лига. “Червените” играха на по-ниски обороти, пазейки сили за двубоя с Базел, като стигнаха до успеха чрез гол на Брайън Морено през второто полувреме.

Това бе четвърта победа за “армейците” от началото на сезона в efbet Лига. Трите точки изкачиха отбора на 2-рото място, като тимът на Саша Илич изостава с пункт от лидера ЦСКА 1948, който е с мач повече.

Наставникът на домакините Саша Илич направи доста промени в стартовия състав. “Червените” започнаха с шестима българи, като Евтимов замени Бусато на вратата, а шанс от първата минута получиха и младоците Асен Дончев, Галин Минков и Християн Петров.

“Червените” имаха късмет в началото на срещата, тъй като попадение на Септември София бе отменено поради тънка засада. Симеон Александров прати топката в мрежата на Димитър Евтимов, но след намесата на VAR, голът не бе зачетен, а и страничният съдия бе маркирал засада.

ЦСКА не успя да отправи точен удар през първото полувреме. Гостите се противопоставиха чудесно на съперника и не му позволяваха да създаде чисти ситуации. В 40-ата минута Йомов шутира покрай вратата на Септември, а малко след това с неточен удар се отчете и Махмутович.

В 54-ата минута Саша Илич пусна в игра Браян Морено на мястото на неубедителния Дюкенс назон. Този ход се отплати на “армейците”. ЦСКА откри резултата в 59-ата минута след бърза контра-атака. Лазар Туфегджич нахлу в полето на съперника и намери Морено в пеналта, който от движение преодоля Димитър Шейтанов за 1:0.

В 71-вата минута вратарят на гостите Димитър Шейтанов лиши Морено от втори гол, спасявайки удара му с глава. Девет минути по-късно резервата Калоян Кръстев пропиля отличен шанс да реши мача.

ЦСКА не допусна изненада до края на двубоя на “Българска армия” и запази крехкия си аванс, с което постигна четвърти успех от началото на сезона в родното първенство.

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 13. Галин Минков, 3. Джеферсон, 11. Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 10. Георги Йомов (к), 7. Джонатан Линдсет, 9. Дюкенс Назон

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян Пешов (к), 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 11. Мартин Ачков, 22. Мартин Стойчев, 17. Симеон Александров, 14. Мартин Стоянов

Снимка: Start-photo