Даниел Генов класира Ботев Враца на 1/4-финалите за Купата
Врачани елиминираха Черноморец Балчик и сложиха край на кошмарната серия от загуби

Ботев Враца се класира на 1/4-финалите за Купата на България след успех с 3:0 срещу Черноморец Балчик на стадион “Христо Ботев”. Първите две попадения за тима на Антони Здравков реализира Даниел Генов през второто полувреме, а крайният резултат бе оформен от Петър Атанасов в продължението.

С успеха си в днешния мач, Ботев Враца сложи край на серията от осем поредни загуби в официални мачове. Треньорът Антони Здравков също може да си поеме глътка въздух, но във вторник предстои важен двубой на врачани срещу Монтана, който може да реши бъдещето на специалиста.

Ботев Враца пречупи Черноморец Балчик през второто полувреме. Силите на морския тим не издържаха и в 78-ата минута Генов откри резултата. В 84-ата минута домакините получиха дузпа и отново Генов прати топката в мрежата за 2:0.

Резервата Петър Атанасов пък вкара трети гол в добавеното време, с което оформи класическата победа на врачани.