Добави коментар
"Червеният динамит" се изправя срещу Уелс на 1/8-финалите

Дания се класира за осминафиналите на Евро 2021, след като прегази Русия с 4:1 в последния си мач в Група В и финишира на втора позиция в потока.

Изразителният успех на стадион „Паркен“ в Копенхаген осигури на Червения динамит дуел с Уелс, който ще се играе в събота в Амстердам.

Белгия завърши като победител в групата с 9 точки след третата си поредна победа – 2:0 над Финландия, докато следващите три отбора приключиха с актив от три точки.

Микел Дамсгаард, който идния месец ще навърши 21 години, постави началото на датския триумф с ювелирно изпълнение.

Той пое по брилянтен начин топката на няколко метра пред наказателното поле и без никакво забавяне опъна мрежата зад Матвей Сафонов с майсторски удар.

Четвърт час след подновяването на играта Дания дублира аванса си, като този път точен след кошмарна грешка в руската отбрана беше Юсеф Поулсен.

Роман Зобнин върна топката към Сафонов по безобразен начин, а Поулсен не се нуждаеше от покана, за да покачи на 0:2.

Капитанът на Сборная Артьом Дзюба превърна в гол дузпата, отсъдена в 70-ата минута за нарушение на на Яник Вестергоор срещу резервата Александър Соболев, но хората на Станислав Черчесов нямаха сили за нищо повече.

Десетина минути по-късно централният бранител Андреас Кристенсен на практика унищожи интригата, а стотина секунди по-късно Йоаким Меле сложи точка в спора – 1:4.

След тежката загуба Русия завърши на последното място в групата.

РУСИЯ – ДАНИЯ 1:4 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Микел Дамсгаард (38), 0:2 Юсуф Поулсен (60), 1:2 Артьом Дзюба (70-дузпа), 1:3 Андреас Кристенсен (80), 1:4 Йоаким Меле (82)

Русия: 16. Матвей Сафонов, 2. Марио Фернандеш, 3. Игор Дивеев, 7. Магомед Оздоев, 11. Роман Зобнин, 13. Фьодор Кудряшов, 14. Георгий Джикия, 15. Алексай Миранчук, 17. Александър Головин, 22. Артьом Дзюба – капитам, 23. Далер Куцяев
Резерви: 1. Антон Шунин, 12. Юри Дюпин, 4. Вячеслав Караваев, 5. Андрей Семенов, 6. Днис Черишев, 8. Дмитри Баринов, 9. Александър Соболев, 10. Антон Заболотни, 19. Рифат Жемалетдинов, 20. Алексей Йонов, 24. Роман Евгенийев, 26. Максим Мухин
Селекционер: Станислав Черчесов

Дания: 1. Каспер Шмайхел, 3. Яник Вестергоор, 4. Симон Кяер – капитан, 5. Йоаким Меле, 6. Андреас Кристенсен, 8. Томас Дилейни, 23. Пиер-Емил Хойберг, 18. Даниел Ваас, 4. Микел Дамсгаард, 20. Юсуф Поулсен (61 – 12. Каспер Долберг), 9. Мартин Брайтуайт
Резерви: 16. Йонас Льосл, 22. Федерик Рьоннов, 2. Йоаким Андресен. 7. Роберт Сков, 11. Андреас Сков Олсен, 12. Каспер Долберг, 13. Матиас Йоргенсен, 15. Кристиан Ньоргаард, 17. Йенс Стригер, 19. Йонас Винд, 21. Андреас Корнелиус, 24. Матиас Йенсен
Селекционер: Каспер Хюлманд

Съдия: Клеман Тюрпен (Фра)

Добави коментар
Гласувай: