Десет от Лудогорец взеха точка от Черно море в Разград
Шампионите играха 15 минути с човек по-малко, но "моряците" не успяха да победят

Лудогорец и Черно море завършиха наравно 0:0 в очаквания с голям интерес сблъсък между първия и втория от миналия шампионат. Разградчани играха с човек по-малко четвърт час, но това не помогна на варненци да стигнат до успеха.

Мачът започна по-силно за домакините, които още в 6-ата минута създадоха отлична възможност, но Пламен Илиев успя да спаси удара на Рик Джонатан.

Черно море отговори с добра атака в 21-ата минута. Дуду проби по дясното крило, комбинира с Мазир Сула, който му върна топката, след което Дуду центрира. Васил Панайотов бе оставен непокрит и стреля с глава, но не успя да насочи точно.

В 74-ата минута Агибу Камара извърши грубо нарушение срещу Васил Панайотов. Съдията Никола Попов прегледа ситуацията с помощта на ВАР и показа директен червен картон, оставяйки Лудогорец с човек по-малко от 76-ата минута.

В добавеното време Едгар Пашеко получи шанс на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му премина над вратата.

Така Черно море остава втори с 14 точки, докато Лудогорец събра 13 точки, но е и с два мача по-малко.