Дузпа донесе точката на Нюкасъл срещу Сити
"Гражданите" може да паднат от първото място до края на деня

Манчестър Сити направи втора поредна грешка във Висшата лига, като завърши 1:1 при гостуването на Нюкасъл в мач от шестия кръг. Въпреки че “гражданите” продължават да водят в класирането с 14 точки, те рискуват да бъдат изместени от Арсенал и Ливърпул до края на деня.

Първият гол за Манчестър Сити дойде в 37-мата минута, когато Джак Грийлиш направи страхотен пробив по левия фланг и подаде на Йошко Гвардиол, който реализира с удар по диагонала. Въпреки това, през второто полувреме Нюкасъл успя да отговори. В 57-мата минута Антъни Гордън спечели дузпа, след като бе фаулиран от вратаря Едерсон. Самият Гордън реализира дузпата и изравни резултата на 1:1.

През последните 30 минути Манчестър Сити доминираше, но вратарят на Нюкасъл, Ник Поуп, се справи отлично и осигури точката за своя отбор. След този мач Нюкасъл временно зае петото място в класирането с 11 точки.