Дузпа в края срещу Хофенхайм прати Вердер Бремен в топ 4
"Музикантите" изравниха по точки Байерн Мюнхен, но с мач повече

Вердер Бремен успях да победи с 2:1 Хофенхайм в първия мач от 9-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата започна отлично за гостите от Бремен и в 18-та минута поведоха чрез Марвин Дукш, който получи от Фулкруг и с прецизен изстрел от границата на наказателното поле беше точен.

В 21-та минута Хофенхайм имаше претенции за дузпа, но те не бяха удовлетворени. Все пак, в 33-та те изравниха резултата. Денис Гейгер изведе с отличен пас Мунас Дабур, а той технично чукна топката над плонжа на Павленка за 1:1.

След почивката двата отбора продължиха да играят на високи обороти, но крайният резултат беше оформен чак в 88-та минута. Същинското събитие дойде пет минути по-рано след като футболист на Вердер беше съборен в наказателното поле. Първоначално Бенджамин Кортус не видя нищо нередно, но ВАР го извика да прегледа ситуацията и той посочи бялата точка.

На 11-те метра застана Никлас Фулкруг, който беше точен за успеха на “музикантите”. Така те влязоха в топ 4 с 15 точки, докато Хофе остава шести с 14.