Два красиви гола и 1:1 на дербито Байерн – Байер Леверкузен
Големите съперници за титлата остават на три точки дистанция

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен завършиха наравно в дербито от петия кръг на Бундеслигата, което остави интрига на върха на класирането. Байерн оглавява таблицата с 13 точки, докато Байер Леверкузен е на трето място с 10 точки.

Гостите от Леверкузен откриха резултата в 31-ата минута чрез Роберт Андрих, който вкара след мощен удар от воле, след асистенция на Гранит Джака. Мануел Нойер нямаше как да спаси, след като ударът беше прецизен и силен.

Байерн отговори бързо, като в 39-ата минута Александър Павлович разстреля Храдецки с мощен удар от дистанция, за да изравни резултата на 1:1. Алфонсо Дейвис също беше близо до гол в 72-ата минута, но неговият удар премина на сантиметри от целта.

В последните минути от мача, имаше допълнителна драма. В 87-ата минута Томас Мюлер поиска дузпа, но съдията не уважи претенциите му. Малко по-късно, Нейтън Тела създаде опасност за Леверкузен, но Мануел Нойер успя да спаси удара му и да запази равенството.