Нерадзурите с пет точки аванс на върха

Асът в атаката на Интер Един Джеко се разписа в последната минута, за да донесе на своя тим скъпоценна победа с 2:1 над новака Венеция в двубой от 23-ия кръг в италианската Серия А.

Нерадзурите, които се нуждаеха от пълен обрат, за да стигат до крайния успех, оглавяват класирането с 53 точки, пет повече от градския съперник Милан и седем пред Наполи.

Image

Венеция взе изненадващ аванс в 19-ата минута, когато Тома Анри преодоля Самир Ханданович. Домакините все пак възстановиха равенството още през първото полувреме – в 40-ата минута точен бе Николо Барела.

Ансамбълът на Симоне Индзаги прибра пълния комплект точки в самия край, когато Дензел Дъмфрис изведе Джеко в удобна позиция в наказателното поле, а за опитния реализатор остана по-лесната задача – 2:1!

Двубоят в Милано ще бъде запомнен и с начина, по който бяха изписани имената на играчите на Интер. Нерадзурите бяха избрали да ги изобразят на мандарин в чест на Китайската Нова година.