Еквадор отмъкна точка от Аржентина, Кайседо игра 8 минути
И двата отбора отдавна се класираха за Катар и на практика изиграха контролна среша

Отборите на Еквадор и Аржентина завършиха 1:1 в мач помежду си от 18-ия кръг на световните квалификации в зона “Южна Америка”.

Нападателят на ЦСКА – Жорди Кайседо се появи в игра в 82-ата минута, заменяйки Майкъл Естрада.

Аржентина успя да открие резултата в 24-ата минута. Хулиан Алварес получи пас около точката на дузпата, като отправи слаб изстрел, но при втория опит насочи топката неспасяемо по земя във вратата за 0:1.

Чак в заключителните минути на редовното време Еквадор получи дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник на съперника. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР, а Енер Валенсия изпълни наказателния удар и пропусна от бялата точка, но бе достатъчно съобразителен и при добавката успя да вкара за 1:1.

Така мачът завърши без победител. Резултатът обаче не бе особено важен за никой от двата тима, тъй като те вече са се класирали на Световното първенство в Катар и играеха единствено за честта си.