Евертън прегази Брайтън и се измъкна от зоната на изпадащите
Брайтън допусна грешка в битката за топ 6

Евертън постигна изненадваща победа над намиращия се в блестяща форма тим на Брайтън. “Карамелите” се наложиха като гости с 1:5 и излязоха от зоната на изпадащите.

Евертън поведе едва 33 секунди след началото на мача. Точен за “карамелите” бе Абдулай Дукуре след подаване на Доминик Калвърт-Люин.

Точен за 0:2 бе отново Дукуре, който пак бе оставен абсолютно сам в наказателното поле на Брайтън.

До края на полувремето Евертън отбеляза и трети гол. Той дойде в 35-ата минута, когато стража на Брайтън – Джейсън Стийл си вкара злощастен автогол.

Четвъртия гол за Евертън падна в 76-ата минута. “Карамелите” организираха светкавична контраатака, която бе хладнокръвно завършена от Дуайт МакНийл.

Само 3 минути по-късно, спрягания за трансфер Алексис Мак Алистър, вкара почетното попадение за домакините. Той отбеляза спорно попадение, което бе дълго разглеждано от ВАР.

Крайният резултат оформи Дуайт Макнийл в 96-ата минута с мощен удар с левия си крак.

След загубата Брайтън пропусна да задмине Тотнъм в битката за топ 6. Въпреки това обаче “чайките” са на само две точки зад “шпорите”, а имат и два изиграни мача по-малко.