Челси бе близо, но не успя да запази преднината си и Евертън удари в края.

Челси не успя да постигне четвърти пореден успех във всички турнири, след като бе шокиран от Евертън в последната минута и в крайна сметка завършиха  при резултат 2:2 на „Стамфорд Бридж“ в двубой от 28-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да задържат преднината си. Жоао Феликс (52′) откри резултата малко след почивката, отбелязвайки втория си гол за Челси и първи такъв на „Стамфорд Бридж“. Абдулай Дукуре (69′) изравни, но Кай Хавертц (76′) реализира от наказателен удар, с която отново изведе домакините напред. Елис Симс донесе точката на Евертън в 89-ата минута след грешка на Кулибали.

Точката може да се окаже много ценна за “карамелите” в борбата им за оцеляване, като след този мач са на 15-то място с 26 пункта. Домакините пък са на 10-та позиция с 38 точки.