ФА отмени червения картон на Беднарек срещу Манчестър Юнайтед
Защитникът на Саутхемптън беше изгонен в 86-ата минута на двубоя на "Олд Трафорд"

Английската футболна асоциация ФА отмени червения картон на защитника на Саутхямптън Ян Беднарек от мача срещу Манчестър Юнайтед, в който “червените дяволи” спечелиха с 9:0 на “Олд Трафорд”. Бранителят получи червен картон в 86-ата минута на двубоя, след като реферът Майк Дийн прецени, че полякът е повалил в наказателното поле откъсналия се в чиста позиция Антони Марсиал.

От Саутхямптън внесоха жалба срещу решението на Дийн да изгони полския футболист, а специалната комисия на ФА я уважи. Така червеният картон на Беднарек е отменен и той ще бъде на разположение на наставника Ралф Хазенхютъл за мача срещу Нюкасъл в събота.

В срещата с Ман Юнайтед имаше и друго спорно решение в ущърб на гостите на Дийн, който изгони дебютанта Александър Янкевич още във 2-рата минута. В началото на втората част пък не бе зачетено попадение на Че Адамс.