Виолетовите надделяха над Интер на Никола Илиев

Mладежката формация на Фиорентина (до 19 години) с Димо Кръстев в състава си спечели Суперкупата на Италия.

Виолетовите стигнаха до трофея при Примаверите след победа с2:1 финал над Интер, в чийто редици пък бе друг български национал – Никола Илиев.

И двамата наши футболисти бяха титуляри за своите тимове в двубоя, състоял се на „Стадио Британео“ в Монца (б.р. – където пък играе Валентин Антов). Илиев игра до самия край на срещата, а Кръстев се контузи и бе принудително сменен няколко минути преди последния съдийски сигнал.

Още в началото Лоренцо Аматучи даде аванс на Фиорентина от пряк свободен удар, а малко след средата на първата част Томасо Берти  не остави никакви шансове на вратаря на Интер Николаос Ботис за 2:0.

Томазо Мартинели съкрати изоставането на Нерадзурите четвърт час преди края, но нещо повече нямаше време…