"Виолетовите" са на осем точки от шестото място

Фиорентина спечели гостуването си на Кремонезе с 2:0 в среща от 26-ия кръг на Серия А. “Виолетовите” вкараха по един гол в двете полувремена чрез Мандрагора и Кабрал.

С този успех тимът от Флоренция събра 34 точки и е на 11-ата позиция. Фиорентина остана в битката за топ 6, тъй като се намира на осем пункта зад шестия в класирането Аталанта.

Отборът на Кремонезе допусна неприятна загуба и е с 12 точки на последното място в класирането – на 12 пункта от спасителната зона.

Фиорентина не доминираше срещу опонента си, но стигна до успеха с повече класа в нападение. В 27-ата минута Иконе намира Мандрагора и той прати топката в мрежата за 0:1.

Пет минути след началото на втората част Мандрагора комбинира с Кабрал, който отбеляза за 2:0 в полза на Фиорентина с шестия си гол за сезон 2022/23.

Гостите запазиха суха мрежа и се поздравиха с пета поредна победа във всички турнири. В четвъртък Фиорентина гостува на турския Сиваспор в мач реванш от 1/8-финалите на Лига на Конференциите.