Франция и Нидерландия не “счупиха” нулите в Лайпциг
Нулево равенство доближава още повече двата отбора към 1/8-финалите

Франция и Нидерландия завършиха наравно 0:0 дербито на група “D” от Евро 2024 и на практика си подсигуриха място на 1/8-финалите в турнира, оставайки лидери с по четири точки.

“Петлите” първи имаха отличен шанс да отбележат в 14-ата минута, когато Рабио, остабал сам срещу вратаря, реши да подава встрани къмГризман, който пък сякаш не очакваше подаването и от вратарското поле не успя да насочи топката.

Десет минути преди края на редовното време на първата част Шави Симонс пробва страхотен удар от около 20 метра, но Майк Менян не беше затруднен. Четири минути преди почивката Гризман пробва директен изстрел от пряк-свободен удар, но срещна стената.

Нидерландия успя да реализира попадение в 69-ата минута, когато топката бе върната към Шави Симонс, който от 15-ина метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Менян. Страничният съдия обаче вдигна флага си за засада, тъй като в близост до вратаря на Франция бе Дензъл Дъмфрис и ВАР не зачете гола заради пасивната засада.