"Петлите" бяха победени от Хърватия на собствен терен

Франция допусна поражение с 0:1 от Хърватия у дома в мач от 4-ия кръг в група 1 на Лига А в турнира Лига на нациите на УЕФА. След тази загуба световните шампиони и първенци в миналото издание на Лигата на нациите останаха на последното място в групата с актив от 2 точки.

Това означава, че Франция сдаде титлата в турнира. „Петлите“ няма как да спечелят групата и да се класират на финалите, тъй като два кръга преди края са на седем точки зад лидера Дания.

Франция бе с много силен състав в тазвечершния мач срещу „шахматистите“, като Бензема, Мбапе и Нкунку стартираха в предни позиции. В защита също имаше класни играчи – Кунде, Конате, Кимпамбе и Дин, като на вратата бе Майк Менян.

Срещата започна много лошо за „петлите“, след като Хърватия получи дузпа в 4-ата минута за нарушение на Конате срещу нападателя Будимир. Зад топката застана звездата на гостите Лука Модрич, който отбеляза от бялата точка за 0:1.

Французите имаха надмощие до почивката, като отправиха седем удара, но само един от тях бе точен. Логично при това положение тимът на Дидие Дешан не успя да вкара изравнителен гол.

На полувремето новото попълнение на Реал Мадрид – Орелиан Чуамени, се появи за сметка на Камара, а Павар замени Жул Кунде. В 61-вата минута вратарят на гостите спаси опасен удар на Килиан Мбапе.

Франция бе по-активният отбор на терена, но така и не успя да намери мрежата. Дори и след появата на Коман и Гризман в края на мача „петлите“ не бяха достатъчно опасни в предни позиции.

Хърватия записа втори успех в групата и се изкачи на 2-рото място с актив от 7 точки, така че през септември ще се бори за първата позиция с тима на Дания.

В другия мач от групата тази вечер Дания спечели с 2:0 срещу Австрия и запази първото си място.