google новини лого Последвай ни
Добави коментар

Звездата на Левски Найджъл Робърта е влязъл в полезрението на редица турски клубове, един от които е грандът Галатасрай. Скаути на няколко клуба от турската “Суперлига” са наблюдавали изявите на нидерландеца срещу Берое в неделя.

Робърта направи много силен мач в Стара Загора и отбеляза двата гола за успеха на “сините” с резултат 2:1. Това бе пореден добър мач за нидерландеца с екипа на Левски. 22-годишният офанзивен футболист вече има на сметката си 11 гола в 17 двубоя в efbet Лига.

На трибуните на стадион “Берое” в неделя вечер бе и бившият футболист на Локомотив Пловдив Несим Нешадов. Сега той е мениджър и работи в тясно сътрудничество с турски клубове. В южната ни съседка дори се появи информация, че Робърта вече е бил гледан и от скаути на Галатасарай, но не е ясно мнението им за представянето на звездата на Левски.

През зимата Найджъл Робърта бе обект на интерес от полския гранд Легия Варшава. Имаше дори и запитване чрез агенти от страна на родния шампион Лудогорец. От Герена” обаче категорични заявиха, че няма да се разделят с него. В момента обаче финансова ситуация на “сините” е тежка, поради което може да се стигне до продажбата на Робърта, ако някой клуб отправи добра оферта.