Глоби за Ливърпул и Евертън след дербито
Ливърпул и Евертън бяха глобени, че не са успели да контролират играчите си и персонала си в мърсисайдското дерби на "Анфийлд"

Ливърпул и Евертън бяха глобени, че не са успели да контролират играчите си и персонала си в мърсисайдското дерби на “Анфийлд” миналата седмица. Към последните минути на срещата, когато футболистите на Клоп имаха преднина от 2:0, вратарят на „карамелите“ Джордан Пикфорд се спречка с Анди Робъртсън, което от своя страна доведе до конфронтация сред редица играчи и членове на екипите.

В резултат на това Ливърпул беше глобен с 25 000 лири, а Евертън с 40 000 лири, като гостите получиха по-строго наказание поради предишно обвинение след инцидент в домакинския мач с Кристъл Палас по-рано този сезон. „И двата клуба признаха, че не са успели да гарантират, че техните играчи и хора от резервните скамейки ще се държат правилно и да се въздържат от провокативно поведение в 86-ата минута“, се казва в изявление на Футболната асоциация.