Гол от дузпа зарадва Ботев Враца срещу Спартак Варна
Врачани с втора победа за сезона, Спартак зае последното място

Ботев Враца записа минимален успех с 1:0 срещу Спартак Варна в последен двубой от шестия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача вкара Браян Переа в 17-ата минута от дузпа. Врачани доминираха срещу “соколите” и заслужено се поздравиха с успех, който бе втори за тях през сезона. Спартак Варна пък остана на дъното в efbet Лига класиране със само една точка от шест мача.

Възпитаниците на Росен Кирилов започнаха силно срещата и приложиха натиск. В 4-ата минута вратарят на гостите спаси удар на Мирослав Маринов. Десетина минути след това Фераресо бе фаулиран в наказателното поле на Спартак и врачани получиха дузпа. Голмайсторът на тима Браян Переа не сбърка от бялата точка и вкара за 1:0.

В 20-ата минута късметът бе на страната на “соколите”, след като удар на Маринов срещна гредата. Седем минути след това гостите също оцелиха греда чрез Васев. До края на първата част нямаше други интересни ситуации пред двете врати.

Спартак Варна започна по-добре втората част и вратарят на врачани Красимир Костов трябваше да прави 2-3 спасявания. В средата на полувремето домакините взеха инициативата, като Мендоса и Жан Пиер Да Силва имаха добри шансове за попадения.

В 80-ата минута Иван Дичевски запази вратата си от второ попадение, избивайки опасен удар на Даниел Генов. Ботев Враца запази аванса си до края на двубоя и се позрави с втора домакинска победа.

Домакините събраха седем точки в актива си и се изкачиха на 9-ото място, докато Спартак е последен с една точка.

Състави:

Ботев Враца: 76. Краси Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (58′ 6. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (66′ 10. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов (90′ 20. Меси Биатумусока), 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго (77′ 3. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев – к (77′ 24. Лиандро Мартис) , 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (86′ 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (86′ 9. Мехмед Сабри ), 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев

Снимки: start-photo.bg