Греда лиши Пирин от успеха срещу Берое
Мачът в Благоевград не поднесе кой знае какви емоции и логично завърши 0:0

Пирин и Берое завършиха наравно 0:0 в мача им от 13-ия кръг на Efbet лига. Сблъсъкът в Благоевград не донесе кой знае колко интересни ситуации, като единствено удар в гредата беше по-сериозна опасност пред вратата на гостите.

Първата добра възможност в мача беше пред Симеон Мечев, който напредна през центъра и отправи удар, който премина покрай вратата. В 20-ата минута “орлетата” бяха близо до гол, след като капитанът им Петър Занев беше изпуснат от защитата на гостите след центриране от корнер и стреля с глава, но над вратата на Караджов.

Малко след половин час игра топката стигна до Радослав Цонев пред наказателното поле и той стреля веднага без подготовка, но изстрелът се оказа неточен.

В 67-ата минута гредата спаси гостите. Иван Тасев се пребори за топката и намери Макрецкис отдясно, а той центрира в пеналта, където резервата Преслав Йорданов стреля акробатично, но право в дясната греда.

Четвърт час преди края Цонев засече с глава меко центриране на Занев, но не затрудни Караджов.

Така с равенството Берое остава 10-ти вече с 12 точки, докато Пирин е на 15-то място със седем пункта.