Григор се класира за третия кръг на Este Bank Open след успех над Андрей Рубльов

Григор Димитров спечели с 2:0 сета срещу Андрей Рубльов в мач от втория кръг на турнира от категория ATP 500 във Виена. Българинът спечели с 6:3, 6:4 в отделните части и записа страхтотна победа над световния номер 8.

Така за първи път от края на месец май насам, първата ни ракета записа две поредни победи. Тогава той достигна до 3-ти кръг на Ролан Гарос, а следващите месеци бяха много трудни за Гришо.

Днес Григор направи фантастично представяне срещу Рубльов, който наскоро спечели титлата в Хихон на турнира от ATP 250. Българинът бе на страхотно ниво на сервис и на ретур, като не остави много шансове на съперника си.

В първия сет Григор направи ранен пробив и поведе с 2:0 гейма. В четвъртия гейм Гришо проби още веднъж. След това той не изпусна водачеството и взе първата част с 6:3.

Във втория сет се играеше гейм за гейм до петия, в който Григор проби на 15 точки. Този пробив се оказа достатъчен за първата ни ракета, за да спечели сета с 6:4 и да елиминира Рубльов от турнира.