Григор Димитров срази нидерландец на старта в Марсилия
Българинът даде само пет гейма на опонента си

Григор Димитров започна силно турнира в Марсилия, след като победи Хайс Брауер с 6:3, 6:2 за малко повече от час игра. Българинът тотално превъзхождаше намиращия се на 116-ото място в света нидерландец, който обаче влезе в срещата в добра форма.

Григор игра на високо ниво на старта на турнира от категория ATP 250 и даде заявка за силна седмица в Марсилия. Гришо реализира първия си пробив в мача в четвъртия гейм, когато спечели подаването на съперника и дръпна с 3:1 в първия сет. Българитнът запази пробива аванс до края на сета и го спечели с 6:3.

Във втората част Григор проби на два пъти подаването на съперника и го пречупи с 6:2 гейма. В следващия кръг Димитров ще има по-сериозен опонент – Александър Бублик, който е номер 50 в света.