Гросмайсторско реми между Ман Сити и Ливърпул
Джеймс Милнър с мач номер 750

Манчестър Сити и Ливърпул не съумяха да излъчат победител в очаквания с огромен интерес сблъсък във Висшата лига, завършвайки 1:1.

Червените излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Мохамед Салах превърна в гол дузпата, отсъдена след като Кайл Уокър фаулира Садио Мане в наказателното поле.

Сити възстанови статуквото след половин час игра, когато Габриел Жесус пое виртуозно топката след центриране на Кевин де Бройне, елиминирайки съпротивата на Трент Аликзандър-Арнолд, след което находчиво реализира – 1:1.

Домакините пропуснаха да стигнат до трите точки малко по-късно, когато след намеса на ВАР, бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Джо Гомес, но Де Бройне стреля встрани от вратата от бялата точка.

През втората част в игра за Ливърпул се появи ветеранът Джеймс Милнър, който записа мач номер 750 в своята кариера.