Грузия и Чехия не се победиха в Хамбург
Грузия спечелиха своите първи точки на голям форум.

Гругия и Чехия завършите при равен резултат 1-1 на Фолкспаркщадион в Хамбург като това са първи точки и за двете нации в групата като също така това са исторически първи точки на Грузия на Европейско или Световно първенство.

Чехите вкараха първия гол в двубоя като нападателят на шампионите в Бундеслигата Байер Леверкузен Адам Хложек го отбеляза в 23тата минута, но след намесата на ВАР, попадението беше отменено заради игра с ръка. Така се стигна до добавеното време на първото полувреме, когато също след намесата на ВАР, Грузинците получиха правото да изпълнят дузпа и нападателят на Метц Жорж Микаутадзе беше безпогрешен от бялата точка, за да осигури преднината на неговия отбор след първите 45 минути на двубоя.

Все пак Чехия успяха да се възползват от своето предимство в двубоя и да стигнат до равенството от Патрик Шик в 59тата минута на срещата. Малко по-късно обаче нападателят на Байер Леверкузен получи контузия и беше принудително заманен от Ондрей Лингър.

В последната атака в срещата Грузия пропуснаха да вкарат след контра атака 3ма срещу един.

В другия мач от групата се изправят Португалия и Турция като срещата започва до броени минути.