Хебър изненада Славия в контрола, Тони Тасев бележи за “белите”
Тимът на Златомир Загорчич не се представи на ниво срещу Хебър в Банско

Славия допусна поражение с 1:2 от втородивизионния Хебър в приятелски мач, който се проведе в Банско. Тимът от Пазарджик вкара два гола през първото полувреме, а Тони Тасев се разписа за Славия от дузпа в края на срещата.

Началните минути на двубоя не предложиха интересни ситуации пред двете врати. В 20-ата минута обаче Хебър се възползва от грешка в защитата на съперника, като Емануил Манев остана сам срещу Светльо Вуцов и вкара за 1:0.

Четири минути след това Хебър удвои аванса си с попадение на Живко Петров, който с прецизен удар не остави шансове на вратаря на “белите” – 2:0.

До края на първото полувреме тимът на Славия имаше превес, но така и не успя да създаде чисто голово положение пред вратата на Ивайло Василев.

Седем минути след подновяването на играта Ради Кирилов стреля от малък ъгъл, но без успех. В средата на втората част в двата отбора се извършиха доста смени и влезнаха предимно млади играчи.

В 82-ата вратарят на “белите” Светослав Вуцов си изкара директен червен картон, след като игра с ръка извън наказателното си поле. Славия не остана с човек по-малко, тъй като на негово място се появи Александър Михайлов.

В 85-ата минута Тони Тасев вкара почетен гол за Славия от дузпа, като така бе оформен крайният резултат 2:1 в полза на Хебър.

Стартови състави:

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 93. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 7. Питър Макрилос, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев

Хебър: 95. Ивайло Василев, 23. Стойчо Папазов, 14. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 11. Цветелин Тонев, 7. Александър Бастунов, 19. Георги Каракашев, 99. Тодор Чаворски, 17. Джеймс Лима, 10. Емануил Манев, 15. Живко Петков