Тимът на Любослав Пенев запази шансове за спасение

Хебър постигна очаквана победа с 3:2 при гостуването си на Ботев Враца в двубой от плейофите за оцеляване в efbet Лига. Преди срещата коефициентът за победа на гостите от Пазарджик бе доста по-нисък, което не е много логично предвид гостуването им на лидера в групата, който играе на максимума от възможностите си във всеки мач до края на сезона, въпреки че се спаси преди 2 кръга, според изявление на клуба от днес.

Първото полувреме във Враца не предложи попадения, а след почивката паднаха цели пет гола. Венсан Марсел, Георги Вълчев и Стоян Стоичков отбелязаха попаденията за “тигрите”, докато точни за Враца бяха Сербер и Мажуга.

С този успех Хебър Пазарджик събра 29 точки в актива си и заема 14-ото място. Тимът на Любо Пенев е на две точки от 13-ия Пирин и на три пункта от 12-ия Берое. В последния кръг Хебър приема старозагорци и при победа със сигурност ще се спасят, докато Берое може да отиде на 14-ото място и да играе бараж за оставане в елита.