Хеттрик на Халанд изпрати Ман Сити на две точки от върха
"Гражданите" вече очакват грешна стъпка на Арсенал

Манчестър Сити успя да надвие с класическото 3:0 Уулвърхемптън в мача им от 21-ия кръг на Висшата лига. Главен герой на “Етихад” беше Ерлинг  Халанд, който вкара всички голове в мача.

След равностойни първи 40 минути, “гражданите” поведоха точно пет минути преди почивката. Кевин Де Бройне отново успя да намери Халанд с отлично центриране и норвежецът заби топката в мрежата с глава.

В 50-та минута Манчестър Сити получи и правото да изпълни дузпа, която Халанд отбеляза безкомпромисно за 2:0, а крайният резултат беше оформен от острието само четири минути по-късно след като се възползва от огромна грешка на Жосуе Са.

Така “гражданите” вече имат 45 точки – само две по-малко от лидера Арсенал, който по-късно играе с Манчестър Юнайтед, но “топчиите” са с два мача по-малко.