Холанд няма спирка, вкара два и на Брюж
Борусия Дортмунд спечели с 3:0 и оглави своята група

Борусия Дортмунд постигна класическа победа с 3:0 като гост на Брюж в Група “F” и оглави класирането с 6 точки. Торган Азар даде преднина на немците в 14-ата минута, а звездата на „жълто-черните“ Ерлинг Холанд отново блесна, добавяйки две попадения към сметката на Дортмунд.

Гостите решиха всичко в мача още преди почивката. След по-малко от четвърт час игра резултатът бе открит от Торган Азар, който се възползва от слабо излизане на Миньоле.

Четири по-късно Холанд удвои, а в 32-ата норвежецът сложи точка на спора с втори гол.

След почивката „жълто-черните“ свалиха темпото и не показаха голямо желание за четвърти гол, а опитите на Брюж в атака бяха прекалено плахи, за да се стигне до нова промяна в резултата.

Първи в Група “F” е Борусия с 5 точки, на втората позиция е Лацио с 5. Брюж е трети с 4, а Зенит е на последно място с 1.