Холанд отново главен герой за Сити срещу Брентфорд
Ман Сити стигнаха до победата благодарение на норвежеца.

Манчестър Сити стигна до успех след обрат срещу Брентфорд на „Етихад“ с 2-1 като основна заслуга за победата има Ерлинг Холанд.

„Пчеличките“ се нуждаеха от по-малко от минута, за да шокират домакините, когато Йоан Уиса даде преднина на гостите.

Това обаче сме го гледали многократно и Манчестър Сити отново успя да обърне резултата и да води още до края на първото полувреме. Едва ли ще учудим някого като кажем, че и двата гола, за да се стигне до преднината на „Гражданите“ бяха отбелязани от Ерлинг Холанд.

Норвежеца изравни резултата в 19тата минута, а Едерсон с феноменален пас от над 60 метра му асистира в 32рата минута за попадението на Холанд, което осигури преднината на домакините.

По стар обичай, след като отборът, воден от Пеп Гуардиола поведе в резултата, те започват да държат топката и да пазят своята преднина като се опитват с минимални усилия да стигнат до трите точки като такъв беше и случая в този двубой.

Манчестър Сити са с 4 победи от 4 срещи от началото на новия сезон във Висшата лига и са лидери докато Брентфорд остават с 6 точки след 2 победи и 2 поражения.