И Брентфорд обезобрази Ман Юнайтед
Пчеличките напълниха мрежата на Червените дяволи за едно полувреме

Брентфорд нанесе поредна оглушителна плесница на хаотичния Манчестър Юнайтед, разгромявайки го с 4:0 в среща от втория кръг на английската Висша лига.

По този начин Червените дяволи останаха без точков актив и след втория уикенд, след като преди седмица отстъпиха с 1:2 у дома на Брайтън.

Пчеличките нокаутираха именития си съперник още преди почивката, когато успяха да напълнят мрежата на неубедителния Давид Де Хеа с четири попадения.

Джош Дасилва откри след груба грешка на испанския вратар, Матиас Йонсен дублира аванса на домакините, а Бен Мий покачи на 3:0 след половин час игра.

Съвсем скоро след това Брайън Мбемо оформи крайното 4:0 след находчива асистенция на Айвън Тони.

Статистиците на Острова пък не пропуснаха, че Брентфорд става едва третият отбор, успял да вкара четири гола на Манчестър Юнайтед през първото полувреме. Тотнъм стори това през 2020 година, а Ливърпул – през октомври.