Илия Груев и Вердер с разгромна победа над Гладбах (ВИДЕО)
Родният полузащитник бе заменен в края на мача срещу "жребците".

Съставът на Вердер Бремен записа категорична победа с 5:1 над Борусия Мьонхенгладбах в среща от 8-ия кръг на германската Бундеслига.

Българският национал Илия Груев започна като титуляр и остана на терена до 77-ата минута за “бременските музиканти”, когато бе заменен от Николай Рап.

Домакините излязоха напред в резултата още в 5-ата минута чрез Никлас Фюлкруг, а няколко секунди по-късно преднината на отбора бе удвоена с гол на Марвин Дукш.

В 13-ата минута Никлас Фюлкруг реализира второто си попадение в мача и оформи класиката на таблото, а 8 минути преди края на срещата падна нов гол във вратата на Борусия Мьонхенгладбах след нещастен автогол на Рами Бенсебайни.

Гостите върнаха едно попадение в срещата в 63-ата минута, след като Маркюс Тюрам преодоля Павленка, но в 73-ата минута Мичел Вайзер все пак с удар от движение оформи крайното – 5:1.

С успеха отборът на Илия Груев се изкачи до 8-ата позиция, от която Вердер измества именно „жребчетата“. И двата тима имат в актива си по 12 точки.