Интер смаза Аталанта 4-0 на Джузепе Меаца
Шампионът на Италия с убедителна победа у дома.

Интер успя да победи Аталанта с 4-0 в Милано в мач от 3тия кръг на Серия А като „Нерадзурите“ имат 7 точки след първите си 3 срещи – равенство с Дженоа и победи над Лече и над Аталанта днес, докато техния съперник остава с 1 победа и 2 загуби след началото на шампионата.

Срещата стартира по възможно най-добрият начин за Интер като след само 3 минути, Берат Джимсити си отбеляза автогол, за да даде преднина на домакините. Николо Барела пък удвои преднината на „Нерадзурите“ в 10тата минута като домакините се оттеглиха с преднина от 2-0 на полувремето.

В началото на второто полувреме, Маркюз Тюрам показа какво може като се разписа 2 пъти в рамките на 9 минути – в 47та и 56тата, но нападателят не успя да запише хеттрик след като беше сменен в 79тата минута от Мехди Тареми.

Убедителната победа на отбора на Индзаги срещу силния тим на Гасперини със сигурност е заявка, че нищо друго освен спечелването на Серия А няма да се приеме като успех през настоящата кампания.