Испания е на полуфинал в Токио след обрат над Кот’д Ивоар
"Ла Фурия" се поздрави с успеха над "слоновете" в продълженията.

Отборът на Испания си осигури участие на полуфиналите на олимпийския турнир по футбол в Токио.

“Ла Фурия Роха” надви тима на Кот’д Ивоар с 5:2 след продължения, а в редовните 90 минути резултатът беше 2:2.

В 10-ата минута Ерик Баий засече центриране от ъглов удар и с мощен изстрел даде аванс за африканците.

След грешка в отбраната на “слоновете”, Испания изравни с презицен удар на Дани Олмо.

В първата минута на добавеното време през втората част Кот’д Ивоар отново излезе напред в резлутата с попадение на Макс Градел.

Само 120 секунди по-късно обаче испанците се върнаха в мача благодарение на Рафа Мир, който изпрати двубоя в продължения.

В 98-ата минута Испания получи правото да изпълнява 11-метров наказател удар, който бе реализиран от Микел Оярбасал.

Във второто продължение Рафаел Мир оформи своя хеттрик с попадения в 117-ата и 121-ата минута.