Испания с обрат срещу Грузия за място на 1/4-финалите на Евро 2024
„Ла Роха“ успяха да се справят с непретенциозния си съперник и ще срещнат Германия в следващия кръг

Испания победи Грузия с 4-1 на Райненергищадион в Кьолн, въпреки че допусна първото попадение в срещата и така се класира към следващата фаза на турнира, където ще премери сили с домакините от Германия.

Робин Льо Норман си вкара автогол след само 18 минути игра и даде надежда на всички футболисти и фенове на Грузия, че те могат да поднесат още една голяма изненада на Евро 2024. Все пак обаче Родри със своя гол в 39тата минута охлади техните надежди като двата отбора се оттеглиха на полувремето при равен резултат.

Фабиан Руис вкара гола който осигури преднината на Испания за първи път в мача в 51та минута след асистенция на Ламин Ямал, а голът, който гарантина на 100% победата на „Ла Роха“ дойде в 75тата минута и бе дело на Нико Уилямс.

Имаше време и за още едно попадение дело на резервата Дани Олмо в 83тата минута.