Иберийското дерби на "Уанда Метрополитано" завърши без победител

Испания и Португалия завършиха 0:0 контролната си среща преди началото на Евро 2020, изиграна на “Уанда Метрополитано” в Мадрид.

Домакините определено могат да съжаляват, че не записаха победа след куп положения, които не успяха да реализират.

Още в 10-та минута Маркос Йоренте можеше да открие след къс извеждащ пас, но защитник го спря в последния момент. В 23-та минута Жозе Фонте прати топката в мрежата на Испания, но радостта му беше кратка, тъй като попадение беше отменено заради нарушение в атака.

Само пет минути по-късно Феран Торес имаше отлична възможност от границата на вратарското поле, но ударът му с глава премина покрай целта.

След почивката Испания продължи с настоятелните си атаки. В 54-та Мората пропиля нов отличен шанс, след като удар от няколко метра излетя покрай вратата, а четири минути по-късно Пабло Сарабия нескопосано засече центриране и стреля над вратата от близко разстояние.

Малко след час игра Диого Жота получи една от малкото възможности пред испанската врата, но ударът му с глава мина над напречната греда. В 69-та Кристиано Роналдо беше много близо до гола, но центриране на Бруно Фернандеш не му позволи да насочи топката достатъчно добре и тя профуча покрай лявата греда.

В първата минута на добавеното време Мората направи нов огромен пропуск, когато получи перфектен пас в наказателното и стреля, но топката разтресе напречната греда.