Испания се справи с Хърватия за едно полувреме
„Ла Роха“ вкараха 3 гола през първото полувреме на „Шахматистите“.

Испания победи с 3-0 Хърватска на Олимпийския стадион в Берлин и почти сигурно си осигури преминаването в следващата фаза на турнира още след първия мач.

Алваро Мората вкара първият гол в двубоя в 29тата минута на срещата след асистенция от Фабио Руиз, а самият Руиз удвои преднината на испанците в 32та минута след подаване от Педри. Дани Карвахал вкара 3тият гол в добавеното време на първото полувреме като се превърна в най-възрастният футболист на Испания, който вкарва на Европейско първенство, а Ламин Ямал се превърна в най-младият в „Ла Роха“ който асистира на подобен форум.

През второто полувреме Испания намали темпото като Хърватска получи чудесна възможност да намали изоставането си в 80тата минута, когато беше отсъдена дузпа в тяхна полза след нарушение на Родри, но Бруно Петкович я пропусна. Той все пак вкара след добавка, но голът му беше отменен от ВАР заради засада.

Малко по-късно днес, останалите да отбора от групата Италия и Албания ще изиграят мача помежду си.